La Chocolic

O marce

Z fascynacji czekoladą w 2019 roku powstała moja marka „ La Chocolic”. Tworząc wyroby czekoladowe, pragnę oferować  wyłącznie produkty najwyższej jakości, to jest moja misja. Czekolada, której używam w pracowni, pochodzi od renomowanych światowych producentów takich jak; Barry Callebaut, Barbara Luijckx, Valrhona. Marki te charakteryzuje wysoka jakość i standardy, co powoduje, że moje wyroby mają zawsze ten sam wyborny smak.

Każdego dnia fabryki na całym świecie opuszczają tony przeciętnej czekolady a raczej tony produktów czekoladopodobnych. W mojej pracowni, każdej małej pralince poświęcam mnóstwo uwagi i troski, starając się stworzyć coś, co najpierw ucieszy Twoje oczy, a następnie zaskoczy zmysły i da Ci to, co każdy z nas potrzebuję, czyli chwilę słodkiej miłości.

Kim jestem?

O mnie

Z zawodu jestem kucharzem. Długie lata życia poświęciłem na budowanie swojej kulinarnej kariery. Pnąc się w hierarchii gastronomicznej swoją przygodę z kuchnią rozpocząłem od młodszego kucharza następnie pracowałem, jako kucharz sekcyjny, ostatecznie szefując w kilku restauracjach i hotelach w moich ukochanych górach świętokrzyskich. Finałem tej drogi było zostanie restauratorem i zarządzanie własnym biznesem gastronomicznym.

Szukając kolejnych wyzwań zawodowych trafiłem na świat cukiernictwa nowoczesnego. Zrozumiałem, że tylko w cukierni mogę naprawdę w pełni puścić wodze fantazji nie tylko kulinarnej, ale i też artystycznej. Cukiernia dała mi takie możliwości do kreacji, których na próżno szukałem na kuchni. Dlatego postanowiłem, że to jest mój nowy świat, któremu chcę poświęcić resztę życia.

Wszystkie moje produkty wytwarzam sam własnoręcznie, na podstawie receptur światowej klasy mistrzów cukiernictwa jak i moich własnych ulubionych kompozycji, w których zaklinam nie tylko swoje smaki dzieciństwa, ale i też doświadczenie nabyte na kuchni. Cały czas eksperymentuję ze smakami, ziołami, przyprawami, niebanalnymi produktami i teksturami.

małe przyjemności

Gdzie kupić?

Wyroby La Chocolic można kupić online na tej stronie internetowej. Z czasem pojawią się one na pewno zaprzyjaźnionych sklepach, kawiarniach i restauracjach!

Certyfikowanym dystrybutorem moich wyrobów jest Studio Kulinarne Domowa Spiżarnia.

Góra